Python Dersleri

Python, web siteleri kurabileceğiniz, veri tabanı işlemleri yapabileceğiniz, verileri işlemek için kullanılan bir programlama dilidir.

Python dili Windows, Mac, Linux, Pardus, Raspberry Pi vb. bir çok işletim sisteminde çalışabilmektedir.

Python dili öğrenmesi kolay ve zevkli bir dildir. 

Python dersleri sayfamızda A'dan Z'ye sıfırdan başlayarak adım adım python dilini öğrenebileceksiniz.

Python dilini öğrenerek küçük web sitelerinden tutun arama motoruna kadar aklınıza gelen her uygulamayı yapabilirsiniz.

Python Ders 1: İlk dersimizde Python nedir, kaç yılında ve kim tarafından geliştirilmiştir, python ile ne yapılabilir ve neden python kullanmalıyız hakkında bilgi verdik.

Python Ders 2: Python progragramlama dili yazılımının nasıl kurulduğunu ve yazılımı kurarken nelere dikkat edilmesi hakkında bilgi verildi.

Python Ders 3: Python programlama dilinde açıklama satırının nasıl eklendiği, neden açıklama satırı ekleme gerektiği, yorum eklemek için hangi işaretin kullanıldığı ve hangi kısayol tuşu ile eklendiğini öğrenebilirsiniz. 

Python Ders 4: Değişkenin tanımı, python programlama dilinde değişkenlerin nasıl tanımlandığı, değişken isimlendirirken dikkat edilmesi gereken noktalar, değişken isimlendirmede kullanılmayacak anahtar kelimelerin listesinin hangi komut ile çağırıldığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Python Ders 5: Python programalama dilinde tüm programlama dilinde olduğu gibi ekrana yazdırma işlemi yapılmaktadır. Bu dilde ekrana yazdırma işleminin hangi fonksiyon ile yapıldığını ve ekrana yazdırma fonksiyonu ile kullanılan parametreler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Python Ders 6: Python veri girişi bölümünde kullanıcıyı etkin kılmak ve kullanıcıdan klavye üzerinden sayısal ve metinsel veri almak için kullanılan fonksiyon hakkında bilgi verdik. 

Python Ders 7: Python basit örnekler dersinde yukarıdaki 6 derste öğrendiklerimizi uygulayabileceğiiz tüm örneklerin neler olduğunu ve bu kodların nasıl yazıldığını python basit örnekler sayfasında bilgi verdik. İlk 6 dersi tamamladıktan sonra bu problemlerin hepsini çözebilirsiniz.

Python eğitimimizde python dersleri sayfamızı takip ederek bu dilin nasıl kullanıldığı, nasıl yazıldığı ve neler yapılabildiğini öğrenebilir ve projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.