PHP Dersleri

Php etkileşimli web siteleri hazırlamak için kullanılan ücretsiz bir dildir.

Php Microsoft'un geliştirmiş olduğu ASP.NET'in en dişli rakibi'dir. Php dili öğrenmesi kolay ve öğrenirken zevk alacağınız bir programlama dilidir.

Php ile aklınıza gelen bir çok projeyi gerçekleştirebilirsiniz.Şirket web sitesinden tutun büyük sosyal ağlara kadar yazabilirsiniz. En kaliteli sitelerden biri olan Facebook php dilinde yazılmış bir sosyal ağdır. 

A'dan Z'ye sıfırdan başlayarak php öğrenmek için php dersleri'mizi takip edebilirsiniz. Php derslerimiz adım adım uygulamalar ile sizlere php dilini öğretecektir.

Php'yi neden öğrenmeliyim ?

  • Php dilini öğrenmeden önce html dersleri, css dersleri ve javascript dersleri'ne bir göz atabilirsiniz.
  • Php dersleri sayesinde kullanıcı etkileşimli web siteleri yapabilirsiniz.
  • Php ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir dildir
  • Php Dünya çapında çok güçlü bir dildir. Wordpress, Facebook vb. siteler php dilinde yazılmış sitelerdir.

Php Ders 1: Php nedir, kim tarafından ne için geliştirilmiştir, php dilini öğrenmek için bilinmesi gereken diller, php ile neler yapılabilir, avantajları ve dezavantajları nelerdir, php kullanan büyük internet siteleri hakkında bilgi verdik. Detaylı bilgi için php nedir? yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Php Ders 2: Php kurulumu, php'de kodlarımızı çalıştırmak için hangi programların yüklü olması gerektiği, en iyi localhost paket programları ve AppServ kurulumu hakkında bilgi verdik. Detaylı bilgi için php kurulumu linkine tıklayabilirsiniz.

Php Ders 3: Php kodları nasıl çalışır, kodlar nereye yazılır, dosya uzantısı, kod kullanımı, php dosyasının nasıl kaydedildiği ve yazım kuralları hakkında bilgi verdik. Detaylı bilgi için php yazım kuralları dersimizi inceleyebilirsiniz.

Php Ders 4: Php dilinde yorum ekleme işleminin nasıl yapıldığı, ne işe yaradığı, kaç farklı kullanım şekli oldğu ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verdik. Detaylı bilgi için php yorum isimli dersimize bakabilirsiniz.

Php derslerimizi takip ederek A'dan Z'ye php öğrenebilirsiniz. Derslerimizi takipte kalın.