C# Dersleri

C# programlama dili, lise ve üniversite öğrencilerimizin ilk başta korktuğu fakat ileriki hayatlarında onların daha güzel bir hayat yaşamaları için öğrenmeleri gereken bir dildir.

Programlama hakkında hiçbirşey bilmeseniz bile sayfamızı takip ederek C# programlama dilinde kod yazabilir hale geleceksiniz.

C# programlama dilinde en temel bilgimizi verelim ingilizce olarak c sharp olarak yazılmakta si şarp olarak okunmaktadır.

C# dersleri ile sizlere A'dan Z'ye C# hakkında bilgi vereceğiz. 

C# derslerimiz sayesinde temelden başlayarak ileri seviyelere kadar sizlere kod yazmayı öğreneceksiniz.

C# dili Microsoft'un geliştirmiş olduğu ve .NET Teknolojisi için geliştirilmiş bir dildir. 

C# eğitimimizde neler öğreneceksiniz ?

  • C#'ın ne olduğu
  • C#'ın kim tarafından bulunduğu
  • C#'ın nasıl yazıldığı
  • C#'ın nasıl kodlandığı
  • C# console uygulamaları
  • C# Form uygulamaları

C# Ders 1: C# nedir, neden kullanmalıyız, hangi standart altına alınmış, hangi seviye programlama dili olduğu ve neden C# öğrenmemiz gerektiği gibi soruların cevaplarını verdik. C# nedir? yazısına tıklayarak 1. dersimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

C# Ders 2: C# programlama dilinde ekrana yazdırma işleminin nasıl yapıldığı, kaç tür ekrana yazdırma işlemi olduğu hakkında bilgi verdik. C# ekrana yazdırma yazısına tıklayarak 2. dersimiz olan ekrana yazdırma işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

C# Ders 3:  C# programlama dilinde ekranda durdurma komutunun ne işe yaradığı, hangi komutlar ile durdurulduğu, kaç yöntemi bulunduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verdik. C# ekranda durduma yazısına tıklayarak 3. dersimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

C# Ders 4: C# programlama dilinde "Merhaba Dünya" yazan programın nasıl yazıldığı, ilk kodu yazarken hangi komutların bilinmesi gerektiği ve nereye yazılacağı hakkında bilgi verdik. C# ilk kod Merhaba Dünya yazısına tıklayarak kodun nasıl yazıldığını öğrenebilirsiniz.

C# Ders 5: C# programlama dilinde değişken nedir, değişken nasıl tanımlanır, değişken tanımlama kuralı nasıldır, veri tipi, referans tipi ve değer tipleri nedir, değişken isimlendirme kuralları ve en sık kullanılan değişkenler hakkında bilgi verdik. C# değişkenler isimli dersimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

C# Ders 6: C# atama işlemlerinin ne olduğu, ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı, kaç atama operatörü bulunduğu, atama operatörlerinin kullanımı hakkında bilgi verdik. C# atama işlemleri isimli dersimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

6. Dersimize geldik artık kod yazmaya kendi başımıza kod yazmaya başlayabiliriz. İlk olarak aşağıdaki 20 örneği öğrendiğiniz bilgiler ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıdaki örnekler kolaydan zora doğru sıralanmıştır.

C# Ders 7: C# programlama dilinde sabitler nelerdir, sabit nedir, nasıl kullanır, sabit tanımlama kuralı nedir, sabit hata mesajları nelerdir ve sabitlerin kullanımı hakkında bilgi verdik. Detaylı bilgi için C# sabitler dersimize bakabilirsiniz.

C# Ders 8: C# programlama dilinde if-else komutu nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır, nasıl kullanılır, eğer komutunun ne için kullanılması gerektiğini dersimizde anlattık. Detaylı bilgi için C# if-else isimli dersimize bakabilirsiniz.

Kısacası C# dersleri sayfamızda C# hakkında herşeyi sizlere anlatacağız.